Product Details
Additional information
| Weight | 6.200 kg |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 42 × 65 cm |
| Luminous Flux | 249-2000 |
| Is Bulbs Included | Yes |
| High-concerned chemical | None |
| Power Source | AC |
| Body Color | green |
| Model Number | xinhuang202305012 |
| Base Type | E27 |
| Plug Type | EU Plug |
| Voltage | 90 – 260 V |
| Finish | Iron |
| Light Source | LED bulbs |
| Style | Modern Style |
| Certification | CQC, CE, CCC, CCC, ce, CQC |
| Item Type | Table Lamps |
| Warranty | 5 year warranty |
| Application | Bed Room |
| Is Dimmable | Yes |
| Switch Type | Knob switch |
| Frame Color | green |
| Wattage | 16-20W |
| Material | Ceramic |
| Shade Direction | Up & Down |
| Body Material | Ceramic, Iron, Textile |
| Technics | Plated |
| Shade Type | Fabric |










Reviews